Виставки - Історія України: половці
Кiнець: 25 липня 2017, 17:40
Мiсце: Виставкова зала ХХМ

Виставка фотографії Олексія Самойленка

Україна з її мальовничими пейзажами і багатими природними ресурсами займає друге місце за площею в Європі і викликає у сучасних істориків великий інтерес. Це пов'язано з тим, що саме на території сучасної України залишили свій слід трипільці, скіфи, готи, гуни, половці і багато інших народів.

«Історія України» – це широкомасштабний авторський фотопроект, який за допомогою мистецтва фотографії розповідає про історію нашої країни, починаючи з XV ст. до н.е. і закінчуючи XV ст. н.е. До цього періоду належать доба трипільської культури, час процвітання кочівників-половців (кипчаків), період утворення грецьких колоній на березі Чорного моря, панування скіфів у степових районах, становлення Київської Русі і поява козацтва як соціально-мілітарної сили. Основною метою проекту є візуалізація тієї чи іншої історичної епохи.

«Половці» – друга виставка в межах проекту, над якою Олексій Самойленко працював протягом тривалого періоду часу. Зібравши по крихтах найціннішу інформацію в різних музеях України, автор нині в залах Харківського художнього музею презентує глядачеві свій погляд на історію половців. Вони, мабуть, були одним з найбільш загадкових кочових народів, які коли-небудь жили на території сучасної України. Не маючи яскраво вираженої писемності, половці залишили пам'ятки сакрального мистецтва – так звані «кам'яні баби», які стали головним артефактом творів, що дозволяє авторові будувати свою розповідь про цей етнос.

У рамках виставки О. Самойленко знайомить глядача з віруваннями і шаманськими обрядами половців, поховальними звичаями і культурою вшанування вождів. За допомогою техніки фотоколажу автор також намагається відтворити образ половців як відважних воїнів із залізною волею і сильним характером, загартованим в степах.

Виставка супроводжуватиметься серією лекцій, присвячених половцям.

Олексій Самойленко талановитий харківський фотограф, на рахунку якого багато перемог як у всеукраїнських, так і в міжнародних фотоконкурсах. Його роботи неодноразово експонувались в галереях Європи та нині зберігаються в приватних колекціях України, Німеччини та Великої Британії. О. Самойленко – яскравий представник та продовжувач традицій харківської фотографії, організатор Творчого об’єднання FotoArt, діяльність якого спрямовано на розвиток та популяризацію мистецтва фотографії міста Харкова як в Україні, так і за її межами.