Виставки - Різдвяний подарунок Слобожанщині
Початок: 17 грудня 2014, 13:00
Кiнець: 14 січня 2015, 18:00
Мiсце: Виставкова зала ХХМ

19 грудня 2014 року о 13.00 годині у Виставковій залі Харківського художнього музею відкривається виставка «Різдвяний подарунок Слобожанщині».

Четвертий рік поспіль обласний навчально-методичний центр підвищення кваліфікації працівників культосвітніх закладів Департаменту культури і туризму ХОДА проводить виставку художніх творів викладачів  шкіл естетичного виховання Харкова та Харківської області  в межах проекту «Різдвяний подарунок Слобожанщині».  Можливість експонувати власні роботи, демонструючи творчі досягнення, якнайкраще мотивує вчителя образотворчого мистецтва до особистісного розвитку, відповідає вимогам сьогодення, допомагає знайти шлях до свого глядача.

Цьогорічна виставка стала своєрідним звітом для 54-х учасників, котрі поєднали покликання вчителювати з художньою творчістю. Експозиція, що налічує 81 роботу, різноманітна. Тут представлено іконопис, жанрові картини, пейзажі, портрети, натюрморти, ілюстрації до казок, скульптуру малих форм, предмети декоративно-ужиткового мистецтва. Твори виконано в різних техніках: олійний живопис, акварель, графіка, пастель, ткацтво, вишивка, батик, валяння, писанкарство та петриківський розпис.

Добро, любов, світло – так можна означити атмосферу, котру творять майстри. Митці оспівують природу рідного слобожанського краю, пригадують пам’ятні миттєвості життя. Роботи віддзеркалюють світосприйняття авторів, занурюють у глибини їхніх почуттів.  За  цією красою – професійне володіння основними закономірностями композиції, кропітка праця над образним виразом задуму. Адже витвір має бути особливим, бо у ньому душа автора, його почуття, енергетика.  Наразі, виставка «Різдвяний подарунок Слобожанщині» - виразний покажчик самобутності  експонентів.

«Навчаючи інших, навчаєш себе» - цей вираз якнайкраще розкриває тезу про те, що  викладацька праця не є завадою, а, навпаки, допомагає творчому розвитку художника.  Маємо надію, що широкий  загал глядачів високо оцінить майстерність вчителів та зліт їхньої творчої фантазії, адже митці  наслідують найкращі традиції вітчизняної школи мистецтва та педагогіки.

Фото Ирины Деркач

Фото Ірини Деркач

Виставка працює щодня, крім вівторка, з 10-ї до 17-ї год.40 хв. за адресою:

вул. Раднаркомівська, 9.

Телефон для довідок:  (057) 706 33 94