Виставки - Проект «Незабуті імена земляків»
Проект «Незабуті імена земляків»
Початок: 06 грудня 2017, 16:00
Кiнець: 15 лютого 2017, 17:40
Мiсце: Харківський художній музей

У межах проекту «Незабуті імена земляків», присвяченого презентації надбання видатних представників місцевої художньої школи ХХ століття, Харківський художній музей представляє виставки творів чотирьох авторів:

«Художник родом з дитинства». На виставці творів заслуженого художника України Павла Тайбера (1940-2017) експонуються роботи 1970-1990-х років із зібрання музею. Теми і образи, які варіюються в творчості майстра протягом цього часу, відзначені сталістю. Картини П. Тайбера уносять глядача в країну дитинства, де живуть маленькі герої. Однак це не «дитячий жанр», в ньому немає побутового контексту. Створюючи свій міф про дитинство, художник виходить на серйозну розмову з сучасником про духовний світ людини, його моральні проблеми. На думку автора, в дитинстві самобутньо проявляються такі базові константи людського існування, як добро, любов, фантазія, творчість.

«Монотипії Петра Шигімаги». У мистецькому просторі Харкова ім’я П. А. Шигімаги (1917 - 1999) традиційно відоме в контексті розвитку місцевого живопису та художньої освіти. Підґрунтям виникнення теперішньої експозиції, приуроченої до 100-річчя від дня народження митця, стало прагнення вийти за межі звичного амплуа художника, підкреслити багатовекторність його творчого пошуку. Тому було обрано доволі вузький ракурс показу спадщини автора: представлено тільки графічні аркуші, виконані у цікавій за образотворчими можливостями техніці – монотипії, самобутнім майстром якої був П. Шигімага. Основу експозиції склали роботи з серій «Рідне місто моє», «Харківщиною», «Болгарією», створені у 1960-ті роки. Представлено твори з приватної збірки родини художника та колекції Харківського художнього музею.

«Графіка Бера Бланка». Виставка присвячена 120-річчю від дня народження відомого майстра станкової та книжкової графіки. Представлено естампи, виконані до творів У. Шекспіра, М. Сфоріма, єврейської поезії, та портретні і жанрові композиції 1940-х – 1950-х років.

Виставка робіт Світлани Кім (нар. 1947), приурочена до 70-річчя від дня народження художниці, об'єднала пейзажі, натюрморти, жанрові та ілюстративні композиції, наповнені доброю фантазією і витонченістю, традиційними для творчості автора.