Виставки - Пензлем про життя та про війну
Пензлем про життя та про війну
Початок: 21 серпня 2013, 16:00
Кiнець: 13 жовтня 2013, 17:00
Мiсце: Харківський художній музей

У Харківському художньому музеї 21 серпня 2013 року о 16-й год. відкривається виставка «ПЕНЗЛЕМ ПРО ЖИТТЯ ТА ПРО ВІЙНУ», що присвячена 70-річчю визволення Харкова від німецько-фашистських загарбників. Вона презентує творчість тих п’яти харківських художників-ветеранів війни, хто вже пішов з життя, але для яких 2013 рік став ювілейним. Ось їхні імена:
А.М. Константинопольський (1923-1993)
В.І. Лапін (1923-1984)
Л.В. Фітільов (1913-1975)
І.Я. Ефроїмсон (1913-1992)
С.І. Письменний (1923-2010)
Перед війною долі майбутніх майстрів складалися по-різному, але їх єднала одна мрія – стати художниками. Однак, замість пензля вони взялись за зброю  та добровольцями пішли на фронт захищати Вітчизну.
«То, что в память им врезалось, испытать довелось,/всё картинами грезило, волновало до слёз» вони втілять у живописних та графічних творах вже після війни, закінчивши Харківський художній інститут. Образно-пластичні та живописні пошуки в їхній творчості розвивалися в напрямку сучасного для них художнього процесу, який було започатковано  харківською художньою школою, з її великою професійною майстерністю, прагненням до актуальної соціальної тематики, реалістичної форми втілення задумів.
З творчістю кожного з представлених авторів знайомить експозиція, що складається з п’яти персональних виставок. До неї увійшли твори з фондів музею та зі збірок нащадків художників.
Живописні та графічні роботи цих непересічних майстрів присвячені як суворим дням війни, так і мирним будням. В них художники змогли віддзеркалити дух часу в його великих і малих подіях, багатстві людських характерів та красі природи.
Твори вирізняються надзвичайною відвертістю та глибиною почуттів. Саме у цій особливій причетності до долі своєї епохи й втілюється велич та велика моральна сила представлених художніх робіт та їх творців.