Виставки - ОБЛАСНА ВИСТАВКА ПАСТЕЛІ
Початок: 01 червня 2015, 10:00
Кiнець: 07 серпня 2015, 18:00
Мiсце: Виставкова зала ХХМ

Виставка складається з творів, виконаних виключно в техніці пастелі, та презентована вперше за останні три-чотири десятиліття. Техніка пастелі ніби створена для передачі найтонших нюансувань, особливого, таємничого стану природи або речей, урочистої відособленості портретів.

Звичайно, як і в будь-якій виставці тут є свої пріоритети. Ціла плеяда майстрів: Л. Чернов, В. Аверін, С. Письменний, В. Ковтун, В. Чаус, С. Качин, в першу чергу звертають на себе увагу. У С. Качина, художника з Чугуєва, сонячно-оптимістичні, сповнені любові і вдячності до навколишнього світу композиції, квіти, дерева - усе сповнено радості життя. Затишні українські хатки Є. Єгорова, гідного представника родини художників. Особливою крихкою чарівністю наповнені театральні фантазії В. Чауса, де витає дух закулісся із запахом пилу підмостків. Зворушливі у своїй невимовній печалі портрети М. Безнощенко-Лучковської. «Автопортрет» драматично-філософічний, передає глибину творчих роздумів художника. Світлий образ «Наречена» майже невагомий і весь - радісне очікування. Вишукані в кольорі фантазійні твори І. Яхіна та романтичний надвечір «Полтавський Шлях» В. Ковтуна.
В окремому залі представлені твори з фондів музею. Роботи колишніх років не втрачаються на тлі сучасних - вони, як старе вино, з часом набувають особливого смаку і коліру. Нескінченно чарівні тварини В. Аверіна, пишно цвітуть троянди Л. Чернова та камерно затишні вулички Гурзуфа С. Письменного.
Плідно в області пастелі працюють сьогодні С. Коморний, лауреат премії ім. І. Рєпіна за серію портретів, представлених на виставці, О. Сенін, О. Будник, В. Залещук і багато інших.
Для всіх поціновувачів образотворчого мистецтва виставка, безумовно, представляє значний інтерес: ми маємо можливість на власні очі спостерігати різноманітні стильові напрями багатьох авторів протягом десятиліть. Для техніки пастелі в талановитих руках майстра немає обмежень, і пастель повна несподіванок у нових одкровеннях.