Виставки - «НОВЕ ЖИТТЯ СТАРОЇ МЕРЕЖКИ»
«НОВЕ ЖИТТЯ СТАРОЇ МЕРЕЖКИ»
Початок: 22 листопада 2013, 16:00
Кiнець: 06 січня 2014, 18:00
Мiсце: Виставкова зала ХХМ

Музей представляє виставку творів майстрині традиційної української вишивки Лариси Григорович. В експозиції представлені рушники, сорочки, доріжки тощо.
Народна творчість – це історична основа, на якій розвивалася і розвивається світова художня культура. На Україні тяжіння людини до творчості було завжди. Народне мистецтво надзвичайно багатогранне за своїми видами, формами, місцевими особливостями. Органічний зв'язок майстрів з рідним краєм, його типовими особливостями накладає глибокий відбиток на зміст творчих виробів. Народні майстри тонкі й чуйні художники. Вони добре розуміють не тільки красу навколишнього середовища, а також особливості побуту і красу народних традицій.
До таких майстрів належить Григорович Лариса Лазарівна, яка народилася в самому серці України на Полтавщині в м.Лубни. Після закінчення Харківського медичного інституту мешкала в м.Запоріжжя і лікувала дітей. Звичайно ж вишивкою займалась з дитинства, бо поряд була бабуся, котра все життя одягалася в народні строї і вся краса української вишивки, одягу кожен день з дитинства була перед очима онуки. Серйозно традиційною вишивкою Лариса почала займатися на початку 1970-х років і це стало не тільки захопленням, а навіть головним змістом її життя. Майстриня опанувала різні багатьма забуті техніки вишивання, якими завжди пишалися майстри центральної частини України, зокрема Полтавщини – це різноманітні мережки, лиштва, вирізування, виколювання, солов’їні вічка, курячий брід, штапівка та інші. Вона вишиває і геометричні і рослинні орнаментальні композиції в рушниках, сорочках, серветках тощо.
В експозиції представлені твори самої майстрині і старовинні рушники, орнаментальні композиції яких виконані мережками. Тому виставка і має таку назву. Григорович є достойним продовжувачем, пропагандистом народної традиції. Вона зібрала величезну колекцію українського одягу та вишивок. Лариса Лазарівна учасниця багатьох виставок. Її роботи зберігаються в приватних колекціях в багатьох країнах світу – Франції, Італії, Норвегії, Німеччини, США, Польщі, Чехії,Росії.