Виставки - Ноосфера В.Ш.
Кiнець: 01 квітня 2018, 14:40
Мiсце: Харківський художній музей

Виставка творів Володимира Шапошникова

Експозиція вміщує понад п’ятдесят творів відомого харківського художника Володимира Шапошникова, який передчасно пішов з життя влітку минулого року.

Свій творчий шлях Володимир Шапошников (1949-2017) починав, відповідно до диплому, як архітектор, але полем його творчих експериментів стала живописно-графічна практика. Аналітичний спосіб мислення, пошук адекватної темі образності досить скоро визначили творче обличчя художника. Стилістика його робіт наразі є носієм своєрідного «харківського діалекту» в образотворчій культурі нового порубіжжя. Наслідуючи певні риси «суворого стилю» шестидесятих років, живописно-графічна мова Шапошникова сповнилась гротесковістю семидесятих, філософічністю восьмидесятих. В дев’яності в ній простежуються риси абсурду і шокуюча відвертість. Однак, з наставанням нової ери соntemроrу-art мистецькі пошуки Шапошникова свідомо сконцентрувались у площині традиційних засобів образотворчості. Це виявилося у шанобливому ставленні до композиції – однієї з головних умов існування мистецького твору, натурного рисунку, виразної пластики, кольору.

Виставка складається переважно з творів, над якими Володимир Шапошников працював до останнього дня перебування у своїй майстерні. Також у експозицію увійдуть кілька живописних творів серії «Апокаліпсис», що було передано в дар музею нащадками художника.

28 лютого, в день народження митця, о 16.00 на виставці було проведено Вечір його пам’яті.

Виставка працювала з 26.02.18 по 1.04.18