Виставки - Незабуті імена земляків
Кiнець: 31 жовтня 2018, 17:40
Мiсце: Харківський художній музей

Твори Наума Соболя, Валентина Сізікова, Віктора Віхтінського та Віталія Лєнчина

У рамках довгострокового виставкового проекту, присвяченого творчості представників харківської художньої школи, музей представляє наступні експозиції:

«Театральні перехрестя Харкова. Наум Соболь». Творча біографія Н.Соболя – це історія, що охоплює період у 55 років. На виставці, присвяченій 120-річчю від дня народження майстра, представлено і свідоцтва перших кроків художника кінця 1910-х років, і ескізи декорацій до вистав 1940-60 років, і акварель, виконана в 1944 році під час евакуації в Середній Азії. За своє довге професійне життя Н.Соболь створив сценографію понад 100 вистав. Драма і опера, балет і оперета – сфера діяльності художника надзвичайно багатогранна! Роботи художника завжди відрізняв високий професіоналізм, тонкий і строгий смак, простота, вишуканість колірних, пластичних і композиційних рішень. Експозиція творів Н.Соболя представляє широку палітру пошуків майстра, для якого робота в театрі – справжнє служіння мистецтву, його найвища місія.

Соболь Н.Ф. (1898 – 1967)
«Ходжа Насреддін»
Муз. комедія Б.Арапова. 1943. ХТМК. Ескіз декорації І дії (спільно з С. Йоффе)
Акварель, гуаш

Виставка живопису та графіки В.В.Сізікова до 100-річчя від дня народження. Сізіков Валентин Васильович (1918-2005) – народний художник України, відомий живописець, графік, творчий шлях якого був плідним і різнобічним: більше 50 років він викладав у Харківському художньому інституті, з 1953 по 1987 рр. очолював Харківську організацію Спілки художників України, був учасником близько двохсот виставок. Твори майстра зберігаються в музеях і приватних колекціях України, Росії, США, Німеччини, Японії. На виставці представлено живопис і графіку з фондів ХХМ і збірки нащадків автора. Це портрети, тематичні композиції, пейзажі, що відносяться до різних періодів творчої діяльності художника.

Виставка творів Віктора Віхтінского. Виставку приурочено до 100-річчя від дня народження одного з яскравих представників харківської художньої школи другої половини ХХ століття, який успішно поєднував творчу роботу і багаторічну викладацьку діяльність. В експозиції представлено оригінальні портрети сучасників майстра, колег по творчому цеху, а також індустріальні та міські пейзажі, які свідчать про високий професійний рівень володіння техніками офорта і літографії.

«Віталій Лєнчин. Автопортрет». Виставка представляє творчий доробок відомого харківського художника і педагога, визнаного графіка і монументаліста Віталія Івановича Лєнчина (1940-2016). У мистецькому середовищі Харкова ім'я майстра, перш за все, асоціюється з самобутньою викладацькою практикою, авторською методикою художньої освіти, а також із непорушною творчої принциповістю, послідовними пошуками в роботі з простором і формою. Унікальність цієї експозиції полягає в презентації невідомої частини творчої спадщини В.Лєнчина: вперше увазі глядача представлено графічні аркуші, виконані в жанрі автопортрета. Варіативність художніх прийомів, глибокий психологізм образів характеризують зображення, кожне з яких – творчий самоаналіз зовнішнього і внутрішнього, наповнений символами, знаками, метафорами.

Лєнчин В.І. (1940-2016)
Автопортрет