Виставки - Артпроект «Незабуті імена земляків». "Барви України"
Артпроект «Незабуті імена земляків».
Артпроект «Незабуті імена земляків». "Барви України"
Початок: 01 червня 2015, 16:00
Кiнець: 16 вересня 2015, 18:00
Мiсце: Харківський художній музей

Виставка творів Г. Томенка

Григорій Олексійович Томенко (1915 – 1994) – живописець, графік та педагог, народний художник України (1966).  В історію національного мистецтва ХХ століття увійшов як автор творів, присвячених життю людей села. Полотна Томенка передають поетичність та духовне багатство, яке відчув художник під час спілкування з природою та людьми праці.

Г.О. Томенко народився 16-го листопада 1915 року у селі Велика Рогозянка на Харківщині. З 17-ти років він навчається у Харкові  на художньому робітфаці (1932-34), а згодом  –  художньому технікумі (1934-38). Завершує освіту у Харківському художньому інституті (1938-42). Педагогами Томенка були непересічні художники С.М. Прохоров та М.С. Федоров, О.В. Хвостенко-Хвостов.

Живописні твори із зібрання Харківського художнього музею та приватної колекції В.В. Грубаря презентують характерну за темою та художнім рішенням спадщину митця, віддзеркалюють різні періоди його діяльності. Значною вдачею Томенка є картина «Гості з Закарпаття у колгоспників Полтавщини» – етапний твір Томенка 60-тих років, який вирізняється святковістю та кольоровістю. В експозиції також представлено одне з найкращих  полотен художника – «Улюблені вірші», де він передає духовний світ пастуха-підлітка, зануреного у читання віршів.

Творчість майстра – продовження традицій національної художньої школи, з притаманними їй колористичними засобами живопису та оптимістичним поглядом на світ.

Твори, що представлені на виставці, належать зібранню Харківського художнього музею та приватній колекції В.В.Грубаря.