Виставки - «Народжені з глини – оживлені полум’ям»
«Народжені з глини – оживлені полум’ям»
Початок: 23 листопада 2015, 16:00
Кiнець: 18 грудня 2015, 18:00
Мiсце: Виставкова зала ХХМ

Виставка кераміки Раїси Вакули

Експозиція присвячена ювілею художниці. Р. С. Вакула художник-кераміст, майстер Будянського фаянсового заводу. Експозиція представляє авторське втілення образу українського фаянсу 6080х років ХХ ст. Всі твори в експозиції унікальні: виконані особисто художницею або у співавторстві з колегами в єдиному екземплярі та належать сім’ї художниці.

Тематичну основу творчості Вакули складають фольклорні, літературні мотиви, сюжети й образи з власних спостережень за життям природи та людей. Створений на Будянському фаянсовому заводі декоративний посуд з пишним розписом, цікаві скульптури тварин та фольклорних персонажів представлені на виставці.

Вакула (Тимін) Раїса Савівна (1930 – 2013) народилась в селі Попівка  Комишанського  району Полтавської області. Художню освіту отримала у Миргородському керамічному технікумі імені М.В. Гоголя (у Г. Павелка, А. Панащатенка), який закінчила 1951 року за спеціальністю художник-кераміст. У 1951 – 1986 рр. Раїса Савівна працювала на Будянському фаянсовому заводі «Серп і молот». З 1964 року  вона член Харківської організації Спілки художників України.

З  1953 року Раїса Савівна брала постійну участь в республіканських,  обласних, міжнародних  промислових та художніх  виставках, які  відбувались у таких містах, як Київ, Харків, Суми, Москва, Нью-Йорк, Токіо, Париж, Лондон, а також на промислових ярмарках у Марселі, Дамаску, Познані, Загребі.

За винахід способу декорування фаянсових виробів деколью  високого вогню Раїсу Савівну було відзначено раціоналізаторським посвідченням на БФЗ.

Твори художниці зберігаються і експонуються в музеях Харкова, Києва, Сум та в приватних колекціях нашої країни та за її межами.  На батьківщині Вакули  в селі Попівка  відкрито народний музей, основу якого складають її роботи.