Виставки - «…Моё святое ремесло!..»
«…Моё святое ремесло!..»
Початок: 17 листопада 2014, 16:00
Кiнець: 14 грудня 2014, 17:00
Мiсце: Виставкова зала ХХМ

Виставка гобеленів Б. Ґубаля

Представлено твори Б. Ґубаля, заслуженого діяча мистецтв, майстра художнього текстилю з Івано-Франківська, професора кафедри дизайну і теорії мистецтв університету ім. В. Стефаника. В експозиції також представлено кераміку з фондів Харківського художнього музею відомих майстрів Слобожанщини: Л.Антонової, П.Мося, Ж.Соловйової, В.Шаповалова.

Ґубаль Богдан Іванович народився  1952 року в селі Хащованя Львівської області. Закінчив   Львівське училище прикладного мистецтва (1971, відділення художньої кераміки), Львівський державний інститут прикладного і декоративного мистецтва. Творчість Б.Ґубаля було презентовано на 20 персональних виставках. Його твори  знаходяться в музейних колекціях України, Росії та в приватних колекціях Австрії, Австралії, Великобританії, Німеччини, Ізраїлю, Канади, Польщі, США, Франції, Чехії.

На виставці представлено 30 творів визнаного майстра мистецтва гобелену.  Творчий метод автора  засновано на емоційному сприйнятті ідеї, яку втілено в абстрактно-декоративних композиціях, що  на  асоціативному рівні набуває метафоричних та символічних рис.  У цілому комбінацію  формальних прийомів   з використанням колірних ритмів направлено на створення образних структур, що виражають різні категорії енергій: відродження,  експресію, ріст.  У структурно-ритмічних пошуках  Б. Ґубаль використовує не тільки традиційну техніку гобелену, а також застосовує новаторські прийоми плетіння, які надають відчуття контрастності і виразності фактури. Вовну, основний матеріал  гобеленів автора, доповнено  вкрапленням  дерева й металу. Цим автор досягає нового  рівня декоративності, побудованого на взаємовпливі та контрасті різних композиційних складових.

Відома в Україні дослідниця Т. Кара-Васильєва у своїх  працях дає таку характеристику творчості майстра:   «Гобелени…найталановитішого представника львівської школи… позначено високою живописно-пластичною культурою, засвідчують пошуки митцем власного коріння на рідній землі. У його роботах органічно поєднано колористичні абстракції з умовно-фігуративними зображеннями, новаторський підхід до матеріалу з глибинним розумінням національних традицій».

Експозиційний простір  виставки поєднує гобелени Б. Ґубаля і кераміку харківських авторів. Через діалог цих видів декоративного  мистецтва яскравіше розкрито змістовні та емоційні складові представлених творів, позначених образно-стилістичними рисами творчості майстрів  Прикарпаття та Слобожанщини.

Фотографії ви можете знайти в нашій офіційній группі вконтакті Харківський художній музей або на нашій сторінці в фейсбук Харківський художній музей

Фото Ірини Деркач