Мандруємо Україною. Євген Коров'янко
Мiсце: facebook
Тип:

Живопис. Графіка

Продовжуємо серію онлайн-виставок «Мандруємо Україною»! Цього разу до вашої уваги живописні та графічні твори харківського митця Євгена Коров'янка.

Мистецтво Євгена Івановича Коровянка (1939-2010), на перший погляд, досить традиційне у своєму візуально-формальному вирішенні. Але за цим першим враженням постає інше – дотримуючись усталених форм, митець у своїх творах передає вічні духовні цінності навколишнього світу і етноментального кодексу народу, який є і його світом.

У живопису це його своєрідна мандрівка з пензлем і олівцем, з почуттям романтики і поезії, захвату від побаченої краси різноманітних куточків України як найкращий спосіб переживання природи. Натурні пленерні роботи позначено експресивною, пастозною манерою письма, в якому визначальним є яскравий сонячний підмальовок, замилування чистими дзвінкими барвами.

До жанру пейзажу Є.Коров'янко звертається у кінці 1950-х – час, коли знову художників-пейзажистів було зорієнтовано на здобутки вітчизняного пейзажу ХХ ст. з притаманною йому відвертою живописністю, широким пастозним мазком, використанням досягнень пленерного та імпресіоністичного живопису. Натомість графіка Євгена Коров'янка вся зіткана із народно-поетичних образів, кодово-знакових метафор. У його графічно-контурних, іноді орнаментально-«кучерявих» композиціях вбачається вплив української витинанки, вибійки, вишивки, а ще – добре відомої зараз образно-орнаментальної символіки трипільської культури.

Корінний харків’янин, Євген Коров'янко все своє творче життя віддав рідному місту, його оздобленню, багато років працював як художник-оформлювач на відповідальних об’єктах міськвиконкому, управлянні торгівлі, заводі «Серп і молот». Це вимагало дотримання певних норм, традицій, кліше. У роботах живопису і графіки «для себе», створюваних впродовж десятиліть, перед глядачем постає художник, щирий і чесний, справжній майстер, у чому переконається глядач, побачивши його твори.

Автор тексту: О.Денисенко, зав. відділом ХХМ, член спілки НСХУ

Приємного перегляду на музейній сторінці Фейсбук!

Є. І. Коровянко. Вздовж Дніпра, 1961. Полотно, олія