Виставки - «Майстри української ілюстрації»
«Майстри української ілюстрації»
Початок: 01 квітня 2015, 16:00
Кiнець: 25 травня 2015, 18:00
Мiсце: Виставкова зала ХХМ

Чи пам’ятаєте ви свою першу книжку? Яка її назва, про що вона була? Мабуть що ні. В нашій пам’яті лишилися тільки картинки. Народні казки з мальвами та маками на обкладинках, улюблені герої - Мауглі, Малюк та Карлсон, Карік і Валя, Маленький Мук… Всі вони постають перед нашими очима в сталих образах, які закарбувалися в дитячій уяві саме такими, якими їх намалював художник-ілюстратор.

Багато хто з нас, мабуть, ніколи не замислювався над тим, як народжується ілюстрація, як художник вигадує героїв, відбирає деталі, як підбирає кольори, де черпає натхнення. Виставка «Майстри української ілюстрації», глядачем якої ви стали, дає можливість доторкнутися до чарівного світу Книжки.

В експозиції представлено ілюстрації до дитячих книжок одинадцятьох молодих майстрів, які співпрацюють з харківським видавництвом «Віват»: Ірини Потапенко, Лариси Чайка, Ірини Черняк, Валентина Сандуляка, Олександра Крутика, Надії Старовойтової, Олександра Бронзеля, Олексія Черепанова, Євгенії Чистотіної, Галини Зінько, Марини Пузиренко. Кожен з них має свій погляд на те, якою повинна бути ілюстрована дитяча книжка, має свою пластичну мову, свій улюблений колорит. Але є те, що об’єднує всіх – щира любов до своєї справи, прагнення до образної виразності, висока майстерність виконання. Всі ці складові і дозволяють їм творити незабутній світ Фантазій, Гармонії та Добра.

Окремий розділ виставки – унікальні видання, ілюстровані художниками, чиї імена вписані золотими буквами в історію української ілюстрації: М.Врубель, Г.Нарбут, Ф.Кричевський, М.Самокиш, В.Касіян… Кожен з них – ціла епоха українського мистецтва, а книжки, оформлені ними, вже давно стали бібліографічною рідкістю.

Виставку, яка проходить у рамках всеукраїнського фестивалю Kharkiv BookFest, організовано за підтримки Харківської державної наукової бібліотеки ім.В.Короленка та Харківського художнього музею.

Організатори фестивалю: ГК «Фактор», видавництво «Віват», Міський благодійний фонд Юрія Сапронова та Харківська міська рада.