Виставки - Ленур Веліляєв. Живопис
Початок: 23 липня 2016, 16:00
Кiнець: 26 липня 2017, 17:40
Мiсце: Виставкова зала ХХМ

Ленур Юсуфович Веліляєв народився 4 червня 1987 року в Узбекистані в місті Наманган. У 1995 році з сім'єю переїхав до міста Євпаторія. 2007 року закінчив кримське художнє училище імені М.С. Самокиша, потім Харківську художню академію дизайну і мистецтв за спеціальністю «Станковий живопис». Живе і працює в місті Харків. Веде активну виставкову діяльність, має персональні виставки. Твори зберігаються в приватних колекціях, музеях, галереях України, Росії, США, Швейцарії, Франції, Англії, Чорногорії, Йорданії, Узбекистану.

Ленур Веліляєв – яскравий представник молодого покоління харківських живописців, яке впевнено входить у художнє життя міста. Митець працює в різних жанрах, але найбільшу творчу свободу відчуває в пейзажі. Персональна виставка живопису – це відверта розповідь автора про глибоко особисті взаємовідносини з природою, котра захоплює його, перш за все, багатством кольорів, їх гармонією, складністю відношень. До експозиції виставки увійшло близько тридцяти робіт, виконаних в улюбленому автором жанрі за останні п’ять років. Твори приваблюють розмаїттям пейзажних мотивів, композиційних побудов, а головне – сміливим використанням активного, відкритого кольору. Саме він стає тим максимально виразним засобом, який точно передає енергетику і характер представлених на виставці краєвидів Криму, Чорногорії, Польщі, Франції. Строкаті колірні поєднання в пейзажах Ленура – це своєрідні нервові клітини, що викликають гостре відчуття присутності, яке обов'язково супроводжує кожного глядача. В роботах кримського циклу контраст комплементарних фарб – безкрає синє небо з легким теплим фіолетовим відтінком, безмежна далечінь моря і золотавий пісок широких пляжів західного узбережжя Криму – підсилює їх значення, підкреслюючи унікальну красу південної природи. Барвисті краєвиди Польщі, Франції, Чорногорії демонструють визначальну рису творчості Ленура Велиляєва – мажорність, художник бачить світ радісним, пронизаним сонцем. Експресивність мазка і несподівані колірні рішення надають картинам професійного майстра відтінок дитячої безпосередності, створюючи враження свята життя.

Особливо цікавими виявляються роботи з мінімалістичною концепцією зображення природного середовища – «Зимовий захід сонця», серія «Пляж». Вони дивують і захоплюють. Композиції подібних картин лаконічні, узагальнені. Космічна «пустельність» пейзажів, позбавлених звичайних об’єктів людської присутності народжує медитативний як музика простір. Тільки небо, земля і повітря.  Це простір для уяви, він провокує глядачів на творче сприйняття світу.

Постійно експериментуючи, Ленур Веліляєв ретельно переосмислює своє мистецтво, намагаючись зробити його мову більш оригінальною та сучасною.

Презентація виставки відбудеться 23 червня о 16:00 у виставковій залі Харківського художнього музею за адресою вул. Жон Мироносиць, 9.

Острів Святого Стефана. Полотно, олія. 2012

Виставка працювала з 21.06.17 по 26.07.17