Виставки - Le portrait
Кiнець: 07 лютого 2019, 17:40
Мiсце: Виставкова зала ХХМ

Виставка живопису Юлії Кухтіної

Юлія Бондар-Кухтіна – живописець, графік. Народилась 31 липня 1974 року. Закінчила ХХПІ (1998), де навчалась у А.Кузьменка, В.Ковтуна, О.Глухих. Учасник обласних, всеукраїнських та міжнародних виставок (з 2003).

На виставці картин «Le portrait» харківської художниці Юлії Кухтіної представлено близько 50 творів. Багато років співпрацюючи з Харківським державним академічним театром музкомедії, Юлія Кухтіна добре вивчила його репертуар, характерні ролі, в яких виступають актори. Саме ці костюмовані композиційні портрети займають більшу частину експозиції. Також на виставці представлено портрети сучасників художниці, автопортрет, ню, а також пейзажі і натюрморти.

Перед глядачем постають герої добре відомих оперет та музичних спектаклів – «Сільва», «Жіночий бунт», «Юнона і Авось», «В ритмі серця» та інші. Їх позначено динамікою образів, вишуканістю і граційністю пози і жесту, коли актор повністю «вживається» у виконувану роль. Добре передано сценічний костюм персонажів, його фактуру: полиск шовку, бархатистість оксамиту, прозорість шифону, м’якість хутра, пластичність оборок і воланів. Такий же динамізм притаманний і передачі живописного середовища, фону, на якому розгорнуто «презентацію» портрета-образу. Позбавлений відчуття площинності, колірної однорідності, він буквально міниться сплесками фарб, пульсує, вібрує, створюючи настрій святкового дійства, притаманного театрові.

Авторська манера художниці має кілька складових, де поєднано реалістичний і декоративний, салонно-академічний стиль, впливи символізму і модерну.

Юлія Кухтіна вже не вперше представляє свій творчій доробок в музеї, добре знана серед широкого загалу як майстер пейзажу і натюрморту.

Пейзажі, представлені в експозиції, виконано на пленерах та під час особистих подорожей.

Мистецький доробок Юлії Бондар-Кухтіної, представлений широкому загалу, свідчить про постійне перебування у творчому пошуку, бажання передати відчуття сьогодення – динамічно, яскраво і щиро.

Виставка працювала з 18.01.19 по 07.02.19