Виставки - Костнянтин Пинєєв. Виставка творів з музейних фондів
Початок: 27 грудня 2018, 10:00
Кiнець: 27 січня 2019, 17:40
Мiсце: Харківський художній музей

З 27 грудня 2018 року зали відділу українського і російського мистецтва ХVІ – поч. ХХ століть поповнила експозиція живопису і графіки художника Костянтина Пинєєва (1868-1922), присвячена 150-річчю від дня народження митця. Виставку скомплектовано з творчої спадщини художника, більша частина якої зберігається в Харківському художньому музеї і налічує близько сотні одиниць збереження. Серед них головне місце займають дві найвідоміші в творчості К.П.Пинєєва жанрові композиції «Самотні» (1904) і «Жанрова сцена» (1911), що представляють його ім’я в постійній експозиції відділу.

Вперше на увагу глядачів подані живописні етюди 1900-х років, серед яких значну частину складають інтер’єри. Понад двадцять років К.П.Пинєєв жив і працював у Харкові. З 1900 року його, випускника Імператорської академії мистецтв, було призначено вчителем малювання в Харківське реальне училище. К.П.Пинєєв викладав у Харківському художньому училищі (1907-1915), працював у Народному домі (1905-1917) і приймав активну участь у художньому житті міста: як експонент брав участь у виставках Товариства пересувних художніх виставок і Товариства харківських художників. Непересічність особистості Костянтина Пинєєва підтверджує інформація про те, що до нього, як до свого учня, прихильно ставився В.Є.Маковський. Він і І.Репін, відряджаючи Пинєєва до Харкова, подарували йому кілька своїх етюдів «за усердие и преданность искусству». Це послання найвідоміших у країні митців стало своєрідним девізом для молодого художника. Твори з художньої спадщини Костянтина Пинєєва, з яких складається експозиція виставки, представляють, безумовно, художника з бентежною душею, сповненою неспокоєм творчих сумлінь і пошуків.