Виставки - «Харківський Іов»
«Харківський Іов»
Початок: 12 березня 2014, 16:00
Кiнець: 05 квітня 2014, 17:00
Мiсце: Виставкова зала ХХМ

Піонеру українського дизайну, харківському художнику Василю Єрмілову, присвячено виставку «Харківський Іов», яку підготовлено до 120-річчя від дня народження майстра.

На виставці презентовано п’ятнадцять графічних творів Василя Єрмілова з фондів музею, що дають уявлення про різні періоди творчості митця.

Василь Єрмілов – яскрава особистість в колі художників українського авангарду початку ХХ століття, які закладали основи новітнього мистецтва України. В 1920-і роки у Харкові Єрмілов активно працював  у агітаційній  галузі. Він розписував і оформлював інтер’єри громадських приміщень – клубів, бібліотек, будинків культури, виставкових павільйонів, музеїв, а також агіттранспорту; проектував численні соціокультурні об’єкти – святкові трибуни, сцени, арки, рекламні вітрини. Художником було виготовлено безліч різних форм агітпропу – плакатів, «вікон» телеграфного агентства. Протягом всього життя ця буденна праця, що створювала виразний комунікаційний простір певної історичної епохи, органічно співіснувала зі станковим живописом і графічною практикою митця.

Маючи великий практичний досвід художньої роботи в різних галузях пластичного мистецтва, Єрмілов багато сил присвятив педагогічній праці в Харківському художньому технікумі, який з часом було реорганізовано у Харківський художньо-промисловий інститут, а нині – Харківську державну академію дизайну і мистецтв.

Василь Єрмілов – драматична постать в українському мистецтві ХХ століття. З кінця 1930-х років митця почали звинувачувати у формалізмі і 1946 року виключили зі Спілки художників. На хвилі «хрущовської відлиги» його членство в Спілці художників було відновлено, але до кінця життя не розтанула в серці художника насторога. Підозра, яку він постійно відчував до себе навіть зі сторони побратимів по мистецтву,  тримала в напрузі творчу думку. Сучасні дослідження мистецької спадщини художника, об’єктивна оцінка його внеску в художньо-проектну культуру, надає підстави визначити Василя Єрмілова як одного із засновників українського дизайну.

Виставка буде працювати від 12 березня до 10 квітня 2014 року, щодня, крім вівторка, з 10 до 17. 30 у Виставковій залі Харківського художнього музею, за адресою: вул. Раднаркомівська, 9

21 березня, напередодні дня народження Василя Єрмілова, в експозиції виставки о 16.00 заплановано провести Вечір пам’яті  художника, в якому  запрошуємо взяти участь всіх небайдужих до його творчості.

За довідками звертатися до модератора виставки Титаренко Наталі Володимирівни. Тел. 706 33 94