Виставки - Історія України: пізній палеоліт
Кiнець: 02 грудня 2019, 17:40
Мiсце: Виставкова зала ХХМ

Виставка фотографії Олексія Самойленка

Олексій Самойленко талановитий харківський фотограф, на рахунку якого багато перемог як у всеукраїнських, так і в міжнародних фотоконкурсах. Його роботи неодноразово експонувались в галереях Європи та нині зберігаються в приватних колекціях України, Німеччини та Великої Британії. О. Самойленко – яскравий представник та продовжувач традицій харківської фотографії, організатор Творчого об’єднання FotoArt, діяльність якого спрямовано на розвиток та популяризацію мистецтва фотографії міста Харкова як в Україні, так і за її межами.

«Пізній палеоліт» – третя виставка в рамках широкомасштабного авторського фотопроекту, над яким Олексій Самойленко працював протягом тривалого часу. Зібравши по крупицях цінну інформацію в різних музеях України, автор тепер представляє глядачеві свій погляд на цю епоху.

Пізній палеоліт здається для багатьох тим часом, коли люди все ще ходили в шкурах, не мали писемності і нічого не могли залишити в спадщину. Але, мабуть, виставка здивує глядача, бо вона відкриє йому справжні скарби, адже при роботі над колекційним виданням автор використовував артефакти, сфотографовані ним в різних музеях України. На експонованих фотографіях показано рідкісні цінності, які залишили нам, сучасним українцям, племена, які жили на території України в епоху Пізнього палеоліту. Так, наприклад, меандр – орнамент, вперше знайдений на території України (Мезинська стоянка), що датується 22 тис. до нашої ери, через багато тисячоліть стане одним з найпоширеніших орнаментальних мотивів багатьох цивілізацій Європи, Азії та Америки.

Виставка робіт О. Самойленка знайомить глядача з зародженням перших ознак релігії і появою вірування, а також пояснює тісний зв'язок людей з живою та неживою Природою. Поряд з цим автор робить спробу трансформувати і візуально зобразити місцевість на прикладі знайденої на стоянці Межиріч карти, яку можна вважати однією з найперших гео-карт, зроблених руками людини.

На фотовиставці байдужим не залишиться навіть найвибагливіший глядач. Трансформовані крізь авторську призму сприйняття побуту і навколишнього середовища епохи Пізнього палеоліту, музейні експонати викличуть особливий інтерес.