Виставки - Інваріанти Леоніда Россохи
Кiнець: 26 квітня 2018, 17:40
Мiсце: Виставкова зала ХХМ

Виставка творів українського митця Л.Россохи

В експозицію увійшли ескізи до спектаклів, теле- та кінофільмів, живописні твори, архівні матеріали з приватних зібрань України та Німеччини.

Леонід Россоха народився 23.02.1942 в с. Зелене Донецької області. Закінчив Одеське театрально-художнє училище (1964), Одеський державний педагогічний інститут ім. К.Д. Ушинського (1980). Працював художником-постановником Одеського театру юного глядача (1964-1994), Одеського українського музично-драматичного театру, головним художником Одеської державної студії телебачення, художником-постановником Одеської кіностудії. Учасник виставок з 1965 року, мав персональні виставки в Україні, Німеччині, Франції. З 1978 – член Спілки художників України, з 1982 – Українського Театрального Товариства (Спілки театральних діячів України), з 2001 – Спілки художників Німеччини. Оформив понад ста вистав у театрах та на телебаченні, брав участь у створенні понад десяти художніх фільмів. З 1995 року жив у Німеччині. Помер 5.03.2010 в м. Баден-Баден. Твори зберігаються в Державному центральному театральному музеї ім. О.О. Бахрушина, Музеї театрального, музичного та кіномистецтва України, приватних зібраннях України, Великобританії, Австралії, США, Канади, Італії, Іспанії, Франції, Німеччини, Росії, Ізраїлю.

Леонід Россоха – художник, чиї роботи завжди привертали увагу своєю яскравою неординарністю. Він – художник-експериментатор, чий секрет магії в синтезуванні поетики літературного, сценічного і кінематографічного мистецтв, у взаємодії їх виразних засобів і прийомів. Гомер, Есхіл, Шекспір, Лопе де Вега, Бомарше та багато інших живили творчу уяву цього майстра.

Його театральні, теле- та кінематографічні роботи народжувалися в глибокому вивченні і розумінні основних ідей і цілей постановки. Він вмів поєднувати глибинну драматургію задуму, передбачення режисерських ходів та здатність до самостійності в інтерпретаціях підтекстів світової та національної драматургії. Тому його сценографія не тільки ритмічна і просторова основа сценічної дії, вона містить яскраву ідейно-образну квінтесенцію, часто стаючи пластичним символом. Рішення обширу сцени цього художника багатопланові, алегоричні, об’ємні і в той же час лаконічні. Одна з головних особливостей його сценографічних експлікацій – здатність театрального простору бути неконкретним і множити сутності.

Стилістику живописних творів Л. Россохи визначає, перш за все, причетність до театральної сцени. Його твори розповідають про неусвідомлене, забуте, недодумане, але дуже важливе, рідне та близьке. Митець підштовхує глядача до роздумів, пошуку асоціацій. Наше домислювання надає творам майстра наповненості численними сенсами та переживаннями. Головне, на нашу думку, не тлумачити образність його творів прямо, не задовольнятися прочитанням витонченості ліній та багатоцвіття. Адже мистецтво Л. Россохи – це яскраве переживання зовнішнього світу крізь внутрішнє розуміння духовного і піднесеного, символізм образів і власна манера прояву їх найтонших граней.

Ескіз декорацій до вистави «Сорочинский ярмарок»

Виставка працювала з 6.04.18 по 26.04.18