Виставки - Дотик до таємниці
Кiнець: 14 березня 2016, 18:00
Мiсце: Виставкова зала ХХМ

Виставка творів Лариси Булигіної

Лариса Булигіна живе в м. Запоріжжя. Закінчила Державну академію керівних кадрів культури і мистецтв у м. Київ, за фахом - ландшафтний архітектор. Малювала з дитинства весь вільний час і на всьому. Спеціальної художньої освіти не отримала. Однак, як по справжньому творча особистість, обдарована від природи талантом спілкування з навколишнім середовищем, маючи неабиякі творчі фантазії, завжди прагнула до втілення їх в оригінальні образи. Тому почала займатися декоративно-прикладним мистецтвом (підлаковим розписом у графічній і мальовничий техніці виконання). 1999 року була атестована Управлінням культури Запорізького обласного центру творчості і отримала звання майстра декоративно-прикладного мистецтва.

Працювала дизайнером в телекомпанії, ілюстратором і редактором у видавництвах, начальником дизайн-студії з реклами. Далі - дизайнером інтер’єрів, ландшафтним дизайнером. Але, при цьому, ніколи не припиняла малювати. Оформлювала широкомасштабні проекти розпису стін і з задоволенням займалась мініатюрним живописом. Опанувала стародавній вид японського мистецтва-ошибана-живопис квітами. Декілька століть тому цим мистецтвом володіли тільки самураї. Складання картин із висушених рослинних матеріалів допомагає досягти душевної рівноваги, впевненості у собі, навчитися осягати гармонію та мудрість природи. Бажання спробувати щось своє оформилось в ідею створення  такого типу робіт, де гармонійно поєднується графічний акварельний малюнок з флористикою. Художницю приваблює не тільки нетрадиційність цього мистецтва, а й можливість проявити фантазію, художній смак, розкрити красоту рослин.

Л. Булигіна є кандидатом в члени міжнародної асоціації флористів «Флорисімо».

В експозиції, крім творів ошибана, представлений живопис та ще один вид прикладного мистецтва - азулежу. Це назва португальських кахель - розписної глиняної плитки.

З 2012 року художниця мала шість персональних виставок в техніці ошибана. Роботи Лариси експонувалися в Центральному музеї «Таврида» м. Сімферополь, в історико-краєзнавчому музеї м. Алушта, в арт-галереї «Скрижаль», в центральному виставковому залі художників і в галереї «Art¢L», а також на колективних виставках у Києві, Сімферополі, Енергодарі і Запоріжжі.

Деякі картини зберігаються в приватних колекціях в Італії, Канаді, Україні і Росії.

Своїм вчителем Лариса вважає природу і все життя вчиться у неї, а техніку відносить до деякого казкового стилю, або мікрореалізму.

«Бути художником – це стан душі людини, коли їй є про що розповісти глядачеві, занурюючи його в чарівний світ природи». Так вважає Лариса Булигіна.