Виставки - Дивосвіт писанки
Кiнець: 22 квітня 2018, 17:40
Мiсце: Виставкова зала ХХМ

До 25-річчя Харківського міського клубу писанкарства

В експозиції представлено понад 400 робіт членів Харківського міського клубу писанкарства ім. Алли Павлівни Овчаренко та їх учнів.

Харківський міський клуб писанкарства було створено при Центрі «Слобожанщина» 1993 року. Започаткувала й очолила його Алла Павлівна Овчаренко (1939-2013), викладач образотворчого мистецтва, талановитий організатор і педагог. Об’єднавши навколо себе харків’ян різного віку та професій, від школярів до пенсіонерів, вона стала для них не лише наставником у писанкарстві а й другом на все життя. Саме тому клуб носить її ім’я. 2014 року побачив світ альбом-каталог, присвячений пам’яті Алли Павлівни в якому зібрана історія клубу та розмальовка «Слобожанські писанки».

Одним з основним напрямків діяльності клубу стала організація курсів та гуртків писанкарства. В подальшому випускники цих курсів стали керівниками численних гуртків і викладачами в багатьох навчальних закладах України – О.Рідна, О.Гріднєва (Кононенко), Л.Волкова, Я.Яцун, В.Сторожук, А.Кучмій, О.Кравчинська, В.Лупандіна, Н.Кравченко, О.Шкуть, Н.Нікітюк, С.Ходячих, Г.Лимарь, О.Тимошенко, Я.Вовк та інші.

Члени клубу разом з науковцями Історичного музею опрацювали та зробили копії колекції писанок, зібраних академіком М.Ф.Сумцовим у кінці ХІХ ст. Цю колекцію передано клубом в дар музею.

Відвідувачі виставки побачать традиційні українські писанки-восківки та різні види орнаментації пасхальних яєць – різьба та інкрустація по дереву, плетіння, розпис на кераміці, травлення й різьблення, бісерки-восківки. Нині члени клубу презентують проект «Символіка у писанкарстві». Метою проекту є розкриття змісту орнаментів. Ідея належить президенту клубу Наталі Кравченко, а основні виконавці – члени клубу: С.Ходячих – символи «Церква та хрест», І.Моїсєєва – «Пташка», «Квітка» – В.Дармостук і Ю.Селезньова, О.Кравчинська – «Ружа», Л.Волкова і О.Шкуть – «Дерево життя», В.Сторожук і А.Кучмій – «Рибка», В.Талашко – «Дубове листя», Н.Хворостенко – «Сорококлин». В.Аністарова – дизайнер виставки.

Клуб співпрацює з творчою асоціацією «Декор» та арт-майстернею «Веретено». На виставці представлено різьбу та інкрустацію писанок, домоткані вироби, рушники, серветки з приватних збірок О.Добровольської та Г.Ніколаєнко.

З 2013 року, члени клубу та їх учні беруть участь  у  Всеукраїнських фестивалях писанок у Києві. Майстри Харківщини показують свою майстерність та знайомлять киян і гостей столиці зі слобожанською писанкою (було розписано 368 писанок нашого регіону).

Роботи членів клубу зберігаються у музеях та церковних колекціях України та зарубіжжя.

Під час роботи виставки будуть проходити майстер-шоу з писанкарства, майстер-класи за замовленням.

5 квітня о 12:00 відбудеться майстер-клас з розпису писанки

Виставка працювала з 26.03.18 по 22.04.18