Виставки - «ДЕРЕВО ЖИТТЯ» : ВИТИНАНКА - ВИРИВАНКА
Кiнець: 22 травня 2016, 17:40
Мiсце: Виставкова зала ХХМ

Виставка творів ДМИТРА КОРОЛЯ та його учнів

(м. Кременчук Полтавської обл.)

Останнім часом мистецтво вирізування з паперу в Україні і в усьому світі знову набуло великої популярності. Виставка «Дерево життя» надає нам чудову можливість доторкнутись до цього чарівного виду декоративного мистецтва та познайомити харківського глядача з творчістю молодого українського майстра витинанки Дмитра Короля.

Художник-кераміст за фахом, Дмитро в техніці витинанки почав працювати з 2010 р. Тематику сюжетів пов’язано з вивченням українських народних свят і звичаїв,  культури та історії. Майстер працює як в традиційній одноколірній витинанці, так і в багатоколірній.

Д. Король – член НСХУ (з 2013 р.),  член Спілки майстрів народного мистецтва (з 2014 р.), стипендіат Президента  України з народного мистецтва. Майстер – постійний учасник виставок: у його активі 15 персоналій, а також участь в міжнародних, всеукраїнських та регіональних фестивалях і конкурсах.

З 2009 року Д. Король  викладає малювання в навчально-науковому центрі «Лідер», проводить заняття з декоративно-прикладного мистецтва в Об’єднанні дитячих та юнацьких клубів (за місцем проживання). Молодий викладач зарекомендував себе як талановитий, креативний керівник з цікавими задумками та проектами, активний популяризатор народного мистецтва.

Художник зізнається, що всі композиції, представлені на виставці, це імпровізації на тему українського життя.  Будь- яка творча робота – це довготривалий процес, в якому кожний наступний  етап пов’язано з попереднім та ретельно розраховано.  При цьому  уявити собі кінцевий результат дуже важко, тому що народження витинанки завжди є таємницею...

Домінантою виставки є масштабне панно, виконане в техніці пластилінової мозаїки. Над цим значним твором працювало 13 учнів віком від 6 до 17 років. Діти присвятили цьому оригінальному проекту 8 місяців і використали понад 30 кг пластиліну. Тож закономірно, що настільки масштабна робота в українських національних традиціях отримала заслужену винагороду – її було занесено до Книги рекордів України.

Задум композиції – показати красу української природи, велич народу, мужність українського війська. Важливим виховним моментом є прагнення виконати складне завдання від початку і до кінця, у дусі патріотизму, любові і шани до національної культури, побуту, традицій. Утілення задуму свідчить про те, що навіть у такі складні часи, як зараз, діти теж не здаються і своєю творчістю хочуть підтримати відважних героїв, які захищають нас від ворогів.

У майбутньому юні автори разом з викладачем планують додати до основної композиції ще дві частини. Поки що на виставці представлені інші, але не менш цікаві і професійно виконані роботи у техніці витинанки і вириванки, з використанням народної символіки.