Виставки - Артпроект «Незабуті імена земляків». "Життя прекрасне..."
Артпроект «Незабуті імена земляків».
Артпроект «Незабуті імена земляків». "Життя прекрасне..."
Початок: 01 червня 2015, 16:00
Кiнець: 16 вересня 2015, 18:00
Мiсце: Харківський художній музей

Виставка творів Л. Чернова

Чернов Леонід Іванович (1915-1990) – широко відомийживописець і графік, заслужений      діяч мистецтв України. Успішно працював над великими тематичними композиціями і портретами своїх сучасників, захоплювався кольоровою літографією, офортом, займався книжковою ілюстрацією і монументально-декоративним мистецтвом.

Л.І.Чернов народився 18 червня 1915 року в місті Старобільську в родині службовців. Живопису навчався в Харківському художньому інституті (1937-1942) в майстернях М.Я.Козика, О.О.Кокеля і  М.С.Самокиша.  Член Спілки художників України з 1943 року. Різнобічний творчий шлях митця поєднав у собі здібності художника, організатора і педагога. Леонід Іванович очолював художній технікум, викладав живопис і композицію в художньому інституті, був його доцентом, професором.

Чільне місце в творчому доробку митця займає  жанр пейзажу-картини. В сповнених пафосу вічності буття українських краєвидах Чернов створив національно визначений образ Батьківщини.

З підвищеною емоційністю, притаманною характерам моделей, художник пише портрети представників творчої інтелігенції - артистів, художників, захоплених мистецтвознавців та колекціонерів. Л.І.Чернов належить до найвитонченіших українських колористів. Він і в графіці виступає живописцем. Офорти, літографії  автора завжди торкнуті кольором.

Виставка презентує різні за жанрами і технікою виконання живописні полотна, графічні серії, що належать ХХМ і нащадкам митця  Н.Л.Черновій та Т.П.Ганжі: українські пейзажі, портрети, натюрморти, цикл офортів «По Індії», «По Болгарії».

В творчості Л.І. Чернова органічно сплелися майже інтимний ліризм і розлогий епос. Ретельна продуманість образно-композиційних рішень, уміння використовувати всю силу емоційно-естетичного впливу кольору - головні риси мистецької мови художника. Твори митця стали значним надбанням української художньої культури і по праву посіли важливе місце в історії вітчизняного образотворчого мистецтва.