Виставки - Артпроект «Незабуті імена земляків». "Мої сучасники"
Артпроект «Незабуті імена земляків».
Артпроект «Незабуті імена земляків». "Мої сучасники"
Початок: 01 червня 2015, 16:00
Кiнець: 16 вересня 2015, 18:00
Мiсце: Харківський художній музей

Виставка творів С. Солодовника

Сергій Максимович Солодовник (1915 1991) –художник і педагог, професор Харківського художнього інституту значна фігура у мистецькому житті міста післявоєнного періоду.

Він народився у селі Кобеляки (тепер – Полтавська обл.). Як майстер живопису й малюнка Солодовник повністю стався у Харкові: закінчив художній технікум (1931 – 1937)  та  художній інститут (1937 – 41; 1945 – 47), де навчався у М. Самокиша й М. Козика. Учасник бойових дій у роки війни. 1947 року працював у художньому інституті асистентом кафедри рисунку. З 1957 року – доцент, а з 1974 року – професор. У цей період їм була реалізована на практиці оригінальна програма з академічного рисунку для живописців і дизайнерів, опублікований перший в інституті підручник з малюнка.

Художня спадщина Солодовника налічує велику кількість портретів, пейзажів, натюрмортів. Творчість майстра приваблює принциповим вибором на користь класичних традицій в малюнку, композиції й колориті.

В найулюбленішому його жанрі  – портреті, який досить повно представлено на виставці,  художник яскраво  виявив активність і красу духовного початку людини. Це надає його героям, представникам різних професій, риси благородства та непоказної привабливості. Солодовника-пейзажиста залучали втішні мальовничі краєвиди. Він створив безліч натурних замальовок Полтави, Карпат, Седнєва, узбережжя Криму. У світлих, сонячних пейзажах приваблює повне безлюддя і відчуття тиші, не мертвою, але немов пронизаною неголосними «голосами» природної природи.

Спадщина і педагогічний талант С.М. Солодовника сприяли формуванню високого професійного статусу і престижу художньої школи Харкова другої половини ХХ століття.

Твори, що представлені на виставці, належать зібранню Харківського художнього музею та приватній колекції А.О. Долуди.