Виставки - Анеля Мальцева. Життя в акварелі
Початок: 03 січня 2018, 16:00
Кiнець: 22 січня 2018, 17:40
Мiсце: Виставкова зала ХХМ

Анеля Олександрівна Мальцева – живописець та мистецтвознавець. Закінчила Дніпропетровське художнє училище (1952-57) та Інститут живопису, скульптури та архітектури ім. І.Ю.Рєпіна (1957-64). Викладала історію мистецтв у Харківському художньо-промисловому інституті (1967-75) та в дитячій художній школі №2. Працювала методистом в Харківському обласному управлінні культури. Навчально-викладацьку роботу поєднувала з творчою діяльністю. Захоплюється технікою акварелі. Віддає перевагу натюрморту та пейзажу. Твори мисткині експонувались на обласних та всеукраїнських художніх виставках. Персональні виставки – 1998, 2005, 2017 (м. Харків).

На персональній виставці представлено 25 робіт харківської художниці. Більшість представлених творів – це краєвиди Харківщини. Акварелі Анелі Мальцевої – відображення внутрішнього світу сучасної людини, забарвлене відчуттям власної індивідуальності. «Представлені на виставці пейзажі досліджують різні етапи кропіткої праці художниці: вибір мотиву, безпосередньо натурний етюд, роботу над мотивом вже у майстерні, коли перше враження змінюється намаганням уловити в пейзажі його неповторний характер, добрати «ключ» пейзажного образу. У цьому творчому пошуку точність та пізнаваність мотиву поєднуються з декоративністю колористичного рішення. Такий метод роботи надає А.Мальцевій можливість, не розриваючи зв’язків з натурним мотивом, опоетизувати його» (О.В.Шило).

Певна імпульсивність почуттів, притаманна художниці, робить простір в її творах носієм руху. Природа постійно «кореспондує» з душевним станом мисткині, і неповторна мить забарвлює картину. Роботи художниці випромінюють живе тепло, світло. Саме тому, розглядаючи розмаїту палітру краєвидів, виконаних А.Мальцевою, не тільки милуєшся мальовничими куточками природи, а й, здається, відчуваєш духмяний аромат різнотрав’я, прохолоду іскристого снігу, свіжість гаїв, блакитних рік та озер, спостерігаєш за навколишнім життям чутливим, схвильованим оком майстрині. Символічно, що відкриття виставки «Анеля Мальцева. Життя в акварелі» передує Різдвяним святам як щирий подарунок близьким, друзям, шанувальникам і всім відвідувачам музею.