Постійні експозиції - «... А белизной своей он превосходит снег и иней»
«... А белизной своей он превосходит снег и иней»
Початок: 01 серпня 2016, 10:00
Кiнець: 31 грудня 2017, 17:40
Мiсце: Харківський художній музей
Тип: Постійні експозиції

Фарфор із колекції Харківського художнього музею

Експонуються більше 500 скульптур та декоративних виробів, що створені на фарфорових  виробництвах Німеччини, Австрії, Франції, Італії, Англії, Данії і Російської імперії  у ХVІІІ – на поч. ХХ століття.

В музеї зберігається унікальне зібрання фарфору, одне із кращих в Україні, історія формування якого почалось в ХІХ ст.  та пов’язана з колекціями Музею красних мистецтв і старожитностей Імператорського Харківського університету і Міського художньо-промисловим музею. Подальше значне поповнення  зібрання фарфору було в ІІ половині ХХ ст.  завдяки переданим колекціям М.З. Фрадкіна і К.М. Шпектор.

В експозиції показані найбільш значні твори фарфору з музейної колекції. Цей вид декоративного мистецтва називають «коментатором» свого часу, що тонко сприймає і відкликається на усі мистецькі, культурні та політичні зміни.  Такі здібності фарфору постають в різноманітті тем і стилістичних напрямків. Експонуються твори, що вирішені у різних стилях.  Можливості цього матеріалу дозволяють втілити в пластичних рішеннях примхливу грацію рококо, строгу красу класицизму, розкіш пізнього академізму, нещадну соціальність реалізму, витончену природу символізму і модерну.