Виставки - «30 + 1»
Мiсце: Харківський художній музей

До 30-річчя Харківської філії

Національного науково-дослідного реставраційного центру України

У 2014 році Харківська філія Національного науково-дослідного реставраційного центру України відзначала 30 – річчя своєї діяльності. За роки існування художниками-реставраторами філії було врятовано майже чотири тисячі   пам’яток історії та культури, які нині прикрашають експозиції понад сорока музеїв Східного регіону нашої держави. Важливою подією в культурному житті Харкова мала стати організація та проведення виставкивідреставрованих  музейних предметів. Однак політична ситуація, що склалася в минулому році на сході України, не  сприяла реалізації виставкового проекту.

Виставка «30+1» продовжує серію виставок, які щорічно організує та проводить Харківська філія Національного науково-дослідного реставраційного центру України в рамках започаткованого в 2007 році проекту «Реставрація без кордонів».  Виставка  стала підведенням підсумків роботи художників-реставраторів за останні роки, своєрідним звітом про збережені  для нащадків  пам’ятки історико-культурної спадщини, можливістю представити громадськості здобутки української школи реставрації.

На виставці представлені твори станкового олійного і темперного живопису, гравюри й акварелі, раритетні документи, предмети декоративно-ужиткового мистецтва з порцеляни, фаянсу, скла, тканини, дерева, металу тощо.  Всього експоновано 91 пам’яток з 13 музейних закладів:  Харківського художнього і Харківського історичного музеїв, Дніпропетровського національного історичного музею ім. Д.І. Яворницького, Полтавського краєзнавчого музею ім. В.Г. Кричевського, Полтавського художнього музею (галереї мистецтв) ім. М. Ярошенка, Державного історико-архітектурного заповідника у м. Святогірську, Національного заповідника «Хортиця», Історико-культурного заповідника «Більськ», Артемівського краєзнавчого музею, Сумського обласного художнього музею ім. Н. Онацького, Мелітопольського міського краєзнавчого музею, Художньо-меморіального музею І.Ю. Рєпіна, Музею археології і етнографії Слобідської України Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна.

Експозиція виставки супроводжується візуальним рядом: на стендах представлені текстові та фотоілюстративні матеріали про етапи консерваційно-реставраційної роботи, результати наукових досліджень тощо.