вул. Жон Мироносиць, 11 т/ф +38 057 706 33 94
Пн, Ср, Чт, Пт, Сб, Нд - 10:00 - 17:40 Вт - вихідний
Семирадський Г.І.

   Семирадський Генріх Іполитович  (1843 - 1902)

Польський і російський живописець, представник пізнього академізму. Один із найславетніших салонних художників європейського класу останньої третини ХІХ в. Народився в містечку Новобілгороді (нині - Печеніги). У Харкові родина Семирадських прожила біля двадцяти років, впродовж яких художник отримав освіту спочатку у третій чоловічій гімназії, де навчався у Д.Безперчого, а згодом закінчив природниче відділення фізико-математичного факультету Харківського університету.  Добра підготовка, отримана у Безперчого в Харкові, дозволила вступити до Петербурзької Академії мистецтв і блискуче закінчити її (1864-1871) із званням класного художника 1-го ступеню. Пієтет перед Безперчим-педагогом та повагу до нього зберігав до кінця життя, надсилаючи вчителю листи із Риму, де ділився з ним своїми враженнями та мистецькими турботами.
Переважно жив у Римі. Академік (з 1873), професор (з 1877), член ради (з 1889), дійсний член (з 1893) Академії мистецтв.
Г.Семирадський - автор численних творів на сюжети з історії античності, раннього християнства, давньої Русі, що вирізняються майстерністю композиції і живописних ефектів.

  • Ісаврійські пірати, що продають свою здобич.  Ісаврійські пірати, що продають свою здобич.